PUMPTRACK LUČINA

Projekt Pumptrack Lučina, Tvarožná Lhota, ČEMBA, práce, chuť, odhodlání
Myšlenka vytvořit místo, na kterém budou moci zkušení bikeři i začátečníci, kteří se seznamují s kolem strávit odpoledne plné zábavy a případně se také zdokonalit v technice jízdy i ve fyzické kondici a posunout se v jízdě na kole někam dál, vznikla na podzim roku 2014. Na přelomu roku 2015 vznikl za velké podpory obce Tvarožná Lhota a České mountainbikové asociace projekt Pumptrack, který by měl vyrůst v rekreační oblasti Lučina a sloužit tak veřejnosti jako místo pro volnočasové aktivity. Technika jízdy je základní věcí pro bezpečný a zábavný pohyb na jízdním kole v terénu a tak právě tohle místo by mělo sloužit k získání dovedností a zkušeností velmi zábavnou formou.

Popis Pumptracku:

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možné projíždět bez šlapání. Okruh je složený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost pumpováním. Pumptrack je výborný prostředek pro zábavu nebo zdokonalování technických i jízdních dovedností na kole. Do pohybu se zapojuje celé tělo a je to tedy zábavný prostředek pro zlepšování fyzické kondice. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy cyklistů. Na pumptracku je možno používat jakékoliv kolo ať už k tomu určené - MTB, BMX, ale pro vyzkoušení i trekové nebo i dětských odrážedel.

Pumptrack vytváří nový směr využití kol, vytváří nové komunity, prostředí pro překlenutí generačních rozdílů mezi rodiči, dospívajícími a malými dětmi.Komunita lidí kolem Trail of Life právě odstartovala pravidelné dobrovolné brigády, na kterých se pilně pracuje na přípravě mobiliáře, stojanů na kola, překážek apod. Pravidelné brigády budou pokračovat až do finálního postavení areálu Pumptracku. Na brigády může přijít kdokoliv, kdo se chce podílet a zasloužit se o lepší podmínky pro jízdu na kole v našem okolí a obohatit tak náš kraj o příjemné nové místo kde se můžeme rozvíjet ve sportu. Věřte, že na lavičce, kterou dokážete vytvořit vlastníma rukama a získáte si k ní vztah se sedí úplně jinak! A takovýmto způsobem chceme přistupovat k celému areálu.